מיהו איש בוקינג טוב?

כשהתיישבתי לכתוב את הבלוג הזה התלבטתי בין שני נושאים עיקריים, “איך לעשות בוקינג טובו – איך לנסח מייל פנייה מאמן לגורמים בתעשיית המוזיקה“. השני הייתה האופציה המעניינת יותר בעיניי, עד שקיר הפייסבוק שלי שינה את הדברים ועשה את ההחלטה בשבילי.

ארבעה אמנים שונים שיצא לי להכיר בשנה האחרונה הוסיפו בוקינג וניהול אמניםכשירות שהם מספקים לאחרים. אני מצטער אם זה נשמע אגרסיבי – אבל מדובר בארבעה אמנים שעוד לא עשו צעד משמעותי בקריירה שלהם ואינם נמצאים בקשרים טובים (או בכלל( עם מפיקים וגורמים בכירים בתעשיית המוזיקה.

ניהולובוקינגהם כמעט מילות קסם בתעשיית המוזיקה, בעיקר בקרב אמנים צעירים. כל אמן רוצה מישהו שינהל את הדבר הזהויקבע לו הופעות, שזה ללא ספק אחד הקשיים הגדולים של אמן מתחילפניתי לאותם אמנים כדי לברר פרטים על שירות הבוקינג וניהול האמנים שהם מציעיםאני תמיד אשמח לקשר בין נותן שירות איכותי וטוב לבין האמנים שאני עובד איתם ונמצאים בצורך לזה.

איך קרה שהגעת פתאום שפתחת משרד בוקינג?” הייתה השאלה שחזרה על עצמה עם ארבעת המוזיקאים. לצערי, גם התשובה הייתה אותה תשובה. “יש לי רשימה של מלא מקומות בארץ אז למה לא?”.

בוקינג זה היחצ החדש

לפני כמה שנים הייתה התעוררות בקרב האמנים לגבי הצורך ביחצ. הרשתות החברתיות החלו לתפוס תאוצה ואמנים פתאום ראו כמה תחרות יש להם בפועל. פתאום כל אחד היה צריך יחצן, לא משנה שאין לו סינגל או אלבום והם בכלל מחפשים זמר חדש. הבעיה היא שאיפה שיש צורך, מישהו כבר ימצא דרך לספק פתרון. לרוב אופורטינסטי.

איש יחסי ציבור טוב, שכמו איש בוקינג טוב, לא נמדד על פי כמות האנשים שברשימת התפוצה שלו. הוא נמדד על פי הקשר שיש לו איתם, היכולת לתכנן לטווח ארוך ולבנות אסטרטגיה יעילה והיכולת שלו לבחור ולתמרן בין אמנים שונים כדי להשיג עסקאות טובות יותר מבעלי המועדונים ואירועים.

רשימה של 300 מועדונים בארץ לא הופכת אותך לאיש בוקינג. היא הופכת אותך לבן אדם עם רשימה של 300 אנשים שבמקרה עובדים במועדון הופעות. ניהול לא נכון של מערכת היחסים עם 300 האנשים האלו יכולה להביא להרס של הקריירה שלך כמשרד בוקינג ולקריירה של כל אמן שתעבוד איתו.

הסיטואציה בשוק הישראלי היום היא שיש יותר מ – 50 יחצנים שמציפים את תחנות הרדיו. מתוכם, בשיעור גס, לפחות 45 יחצנים עושים נזק לאמן שלהם בעיקר ומוסיפים לרעששנוצר בתעשיית המוזיקה. הם עושים את העבודה מול רשימת תפוצה גדולה, אבל לא עובדים נכון. אפשר לראות את זה בקומוניקטים, בפולואו אפ שהם עושים, בדרך בה הם בוחרים אייטמים וכתבים לתקשר איתם ועוד הרבה מאוד דברים. מה שקורה הוא שבגלל שיש הצפה גדולה כל כך העיתונאים מחזקים את הקשרים שלהם עם היחצנים הוותיקים או הטובים יותר שמצליחים באמת להתבלט ושאר היחצנים כביכול רק מעמיסיםעל המערכת עד שכל התחום נהייה מסורבל הרבה יותר ובעייתי הרבה יותר.

תחום הבוקינג, נגרר באותו הכיוון.

נוסחא לבוקינג טוב: ניסיון + אסטרטגיה + רפרטואר

אסטרטגיה היא מילת המפתח החשובה ביותר. “כמה שיותר הופעותזה לא אסטרטגיה. איש בוקינג טוב יודע איך לתכנן את סיבוב ההופעות של הלהקה איתה הוא עובד. הוא יודע להבין את סוג , גודל ואופי המקומות איתם הלהקה יודעת להתמודד, הוא יודע איך לדבר עם מנהל המקום, הוא יודע להבין עד הסוף את העסקה עליה הוא חותם והאם היא הוגנת, הוא יודע האם לחזור לאותו המקום כמה פעמים לעומת להבין שהמקום הזה לא בשבילו, הוא יודע מתי שווה להסתכן עם גרנטי של 1000 שח ומתי עדיף למצוא מקום קטן יותר. אפשר להמשיך עוד קצת אפילו.

איש בוקינג טוב יודע איך לרווח בין ההופעות. איש בוקינג טוב יודע אם הופעה חינמית שבוע לפני הופעה בכרטיסים יעשה טוב להופעה או לא. איש בוקינג טוב יודע לעשות את המחקר שלו לפני קביעת הופעה. הוא יודע לעשות את המחקר על אירועים שקורים בסמוך להופעה שאותה הוא קובע, הוא יודע לדאוג שלא יהיה אף אירוע ספורט חשוב, הוא יודע לדאוג שאין הופעה מחול באותו זמן, הוא יודע לדאוג שאף להקה גדולה עם בסיס מעריצים משותף עם הלהקה אותה הוא מקדם לא מופיעה באותו היום ככל שאיש בוקינג מנוסה יותר, בעל רפרטואר אמנים טוב יותר הוא יקבל תנאים יותר טובים ממועדוני הופעות, הוא יוכל ליצור שיתופי פעולה טובים יותר עם אירועים.

כן חברים, הפסקה האחרונה היא מסה ארוכה מלאת דברים שאיש בוקינג צריך לדעת לעשות ולא הגענו אפילו ל – 30 אחוז.

אמורים להיות שני שלבים בקריירת הבוקינג של אמן – החלק הראשון הוא יעשה לבדו והחלק השני יעשה כבר משרד בוקינג. כשאמן עושה לבדו את הבוקינג הוא יחווה את רוב הטעויות האפשריות, ילמד על בשרו קצת מה זה לקבוע הופעות ויתחיל לאסוף קהל די ראשוני. בחלק השני, משרד בוקינג עם הבנה, ניסיון ורפרטואר גדול יותר של אמנים ייקח אותו תחת חסותו ויעשה סדר בבלאגן. אם משרד הבוקינג טוב (ויודע לבחור את האמנים שלו נכון( האמן יראה את הקהל גדל בהדרגה כנראה.

לא כל אחד שיש לו רשימה של 300 איש – הוא איש בוקינג.

יזמות בתחום המוזיקה זה מבורך.

יזמות בתחום המוזיקה היא דבר טוב וחשוב. משרדי בוקינג זה דבר שצריך להתרענן ולהתחדש ועובדה שיש כמה שחקנים צעירים מצויינים בתחום הזה. המטרה של הפוסט הזה היא לא לגרום לאנשים לא להיכנס לתחום הזה או לזלזל בעבודה שהם עושים. ממש לא.

רוב מי שמתחיל להתעסק בתחום הבוקינג, שכמו היחצ מתחיל מלעשות טובה ללהקה של חברים שלו. הוא יוצר את הקשרים ולומד את התחום לאט לאט לאורך לפחות שנה. הוא חוטף על הראש מבעלי מועדונים, הוא נדפק בחוזים, הוא מאבד את הנאיביות שכולם פה רק בשביל המוזיקהוהוא עושה תהליך עם עצמו שבפועל, ייקח לו כמה שנים עוד לעשות. אבל הוא עובר את התהליך הזה לא כשירותשהוא מציע אלא ברגליים. אופציה אחרת היא אנשים מתחום המוזיקה שפשוט משנים תפקידים ויותר קל להם כי יש להם קשרים מוקדמים, אנשים שינחו אותם והבנה בסיסית של תעשיית המוזיקה בישראל.

מי שמציע בוקינגכשירות, כאשר האמן היחידי שיש לו ברפרטואר זה הוא עצמו כחלק מלהקה, בעיניי, פשוט עדיין לא מוכן לזה. צריך לדעת לראות להקה מבחוץ ומה טוב ללהקה אחרת, צריך להבין באמת את המשמעות של פירוק האגו אל מול התקדמות של להקה שהיא לא שלך וצריך להבין שכל עוד התעסקת רק בלהקה שלך, עוד לא ממש הבנת איך הדברים נראים בחוץ, כי אצלך הם תמיד מעורבים רגשית והתשוקה לדחוף את המוזיקה שלך לעולם לא תהייה אותה תשוקה של לדחוף אמנים אחרים.

אני בעד יזמות בתחום המוזיקה. אני אשמח לראות משרדי יחצ חדשים וטובים. אני אשמח לראות משרדי בוקינג צעירים שמצליחים לפתור להרבה אמנים את הבעיה הראשונית הזו של קביעת הופעות ויצליחו לגדל אותם. בו זמנית, יזם כזה חייב לדעת לקחת אחריות על השירותים שהוא מציע עבור אמנים. כן, אם תציעו בוקינג או יחצ, אמנים יגיעו אליכם. כן אתם תרוויחו מזה כסף לתקופה. אתם תקבעו כמה הופעות. אבל זה לא אומר שעשיתם שירות לאמן לטווח הארוך.

 תגלו אחריות כלפי השירות שאתם מציעים לאמנים.
ואמנים, אתם צריכים לעשות את המחקר שלכם לפני שאתם נכנסים לשיתוף פעולה עם חברת בוקינג או יחצ צעירה. אל תחפשו את המחיר הנמוך ביותר – תחפשו את האדם שאתם מאמינים שינחה אתכם הכי טוב.