תסגרו את הפייסבוק. תקדמו את עצמכם

לפני כמה חודשים הגעתי לבארבי להופעה של אמן מחול (אני חושב שזה היה מארק לאנגן ואיזבל קאמפבל, אבל אני לא בטוח), בכניסה פגשתי את אילן טננבאום (מלהקת לורנה בי המעולה) שחילק מסטיקים שמקדמים את הסינגלSwallow my gum והמופע הקרוב של הלהקה.

את האמת? אני לא יודע כמה אנשים זה הביא בפועל להופעה. אני כן יודע שעברה כמעט שנה ואני זוכר את זה. בעיקר כי זו הייתה פעם נדירה ויחידה מאז שנתקלתי בלהקה שמקדמת את עצמה פנים מול פנים. מה שבמקור נקרא עבודת שטח“. והשטחהוא פיזי לא בפייסבוק.

מתי פעם אחרונה קידמתם אירוע – לא בפייסבוק?

ברוב הפגישות שלי עם אמנים, כאשר סוקרים את המאמצים לקראת המופע הבא, הפעולות מתרכזות בעיקר באזורי הרשת או יותר נכון, בעיקר בפייסבוקעל היעילות והחשיבות של פייסבוק ככלי לקידום יש הרבה מאוד מה להגיד. על החוסר נוכחות בשטח הפיזי יש עוד הרבה על מה לנזוף.

לא הייתי מציע לאף אמן לא לקדם את עצמו בפייסבוק, אבל כן הייתי מציע לעשות תרגיל קטן, ניסוי. להופעה הבאה שלכם, אולי אפילו לסינגל הבא שלכם – תסגרו את הפייסבוק את החלון של הפייסבוק, לא את החשבון שלכם) ותשברו את הראש – איך אני מקדם את הסינגל הזה בשטח. בצורה קיצונית יותר – אם אתם להקה ויש לכם את כוח האדם להקצות לזה הייתי מנדה את אחד מחברי הלהקה מהפייסבוק שלו לשבועיים. שלא ייפתח את עמוד הלהקה או הפרופיל האישי שלו. התפקיד שלו יהיה לחשוב מחוץ לפייסבוק ומחוץ לקופסא.

כשאתם יושבים מול הפייסבוק וחושבים איך לקדם את ההופעה שלכם אתם יורים כמעט על אוטומט. אתם פותחים את האיוונט, אתם כותבים את הסטטוסים והכל. אם יש מזל גם חושבים על פעילות נחמדה והנחות דרך מייל הלהקה בגימייל. זה הכל טוב ויפה, אבל זה גם הסטנדרט שלכם. וסטנדרט זה משהו שאמורים להעלות כל הזמן.

תאתגרו את עצמכם

ברגע שתסגרו את הפייסבוק. ברגע שתבינו שאתם צריכים למצוא אפיקים חדשים לקידום האירוע שלכם אתם תמצאו את עצמכם מפעילים את היצירתיות שלכם ב – over time רק כי אין לכם בסיס נוח לברוח אליו.

כל מי שישר חושב פוסטרים ופלאייריםתזכרו שזה רק כיוון אחד. תנסו לחשוב גדול יותר. תנסו לחשוב על משהו קריאייטיבי. ברגע שתסגרו את הפייסבוק תרוויחו הזדמנות חשובה מאוד: אתם תפגשו את האנשים שאתם רוצים לעניין במוזיקה שלכם פנים מול פנים.

בפייסבוק אתם יכולים לירות לכל הכיוונים. הרי לא עולה כסף לשלוח איוונט, לא עולה כסף לשים לינק על הקירות של אנשים. ברגע שתצטרכו לשווק מחוץ לפייסבוק אתם תאלצו לעבוד הרבה יותר מחושב, הרבה יותר מדוייק. אתם למעשה תאתגרו את כל התפיסה השיווקית שלכם.

אל תוותרו על הפייסבוק. בטח שלא לקידום הופעה גדולה, אבל כן תעצמו עיניים ותדמיינו שהוא לא קיים מדי פעם. תבינו מה האקסטרה מייל שאתם כרגע לא מגיעים לחשוב עליו בכלל. תאתגרו את הרעיונות הקיימים שלכם לקידום. תעשו משהו באמת יוצא דופן. אפילו אם הוא יוצא דופן רק עבורכם כרגע.