איך לפרסם בפייסבוק בלי להיות מעצבנים

פייסבוק הוא אחד מכלי הפרסום האפקטיביים ביותר עבור אמנים.

הוא נותן פתרון נוח ליצירת קשר עם המעריצים שלכם ומציע דרכים נהדרות לתת חשיפה למוזיקה שלכם למעריצים חדשים.

אתם כמוזיקאים אולי רואים בפייסבוק כלי עבודה לקידום הקריירה שלכם, אבל עבור הקהל שלכם פייסבוק הוא מקום לפגוש, לדבר ולחלוק תכנים עם חברים. במילים אחרות: הפרופיל שלהם הוא אישי.

כמו כל זירה חברתית גם בפייסבוק יש כללי התנהגות שצריך להתייחס אליהם כדי לא להפוך להיות החבר המעצבן שאף אחד לא אוהב“.

5 דברים להימנע מהם בפייסבוק

 1. אל תדביקו פרסומות על קירות של אנשים אחרים

  לא הייתם מעזים להדביק פוסטר על הקיר בבית של מישהו בלי לבקש ממנו רשות נכון? הפייסבוק לא שונה. בא לכם לפרסם סינגל / הופעה על הקיר של מישהו? תבקשו ממנו רשות. אל תכפו על אנשים לפרסם אתכם. שום תירוץ בסגנון אם הוא לא רוצה הוא יכול למחוק את זה“. אל תשימו את הקהל שלכם במצב הזה. האחריות שלכם היא לא ליצור מצבים לא נעימים עבורם ובטח שלא לכפות עליהם דברים.
  אתם מרגישים שהאדם הזה מספיק חשוב כדי שיהיה לו פרסומת שלכם על הקיר שלו? קחו צעד קדימה, תעמיקו את הקשר. תשלחו לו הודעה אישית שמבקשת לפרסם את המופע על הקיר שלו. אולי יגידו לכם לא. אבל אולי יגידו לכם כן ואפילו תקבלו הזדמנות להרוויח מעריץ חדש.

 2. אל תפריעו לאנשים בצאט
  מה ההבדל בין להתחיל שיחהלבין להפריע“? אם לא דיברתם עם מישהו אף פעם, אל תקפצו מולו בשלוש בבוקר עם ההודעה אחי, יש לנו סינגל חדש אתה מוזמן לשמוע + לינק ליוטיוב“. אם הייתם הולכים ברחוב לא הייתם מעזים לקפוץ מול אדם זר לחלוטין ולהגיד לו רק משפט אחד תקשיב לי“. תקדישו לאנשים את הזמן. תציגו את עצמכם, תיצרו שיחה ואז תזמינו אותו לשמוע את השיר שלכם / לעשות לייק לעמוד שלכם וכו‘. אל תהיו ספאמרים! אתם רק יוצרים את האפקט ההפוך.

 3. אל תתנו לקהל שלכם להרגיש קופי פייסט
  התחלתם לדבר עם המעריצים שלכם בצאט. יש לכם אינטראקציה. עברתם את שלב המפריע“. עכשיו הגיע הזמן להזמין אותם להופעה הבאה שלכם או לפרגן לעמוד המעריצים המחודש שלכם. תמשיכו באינטראקציה. אל תתנו ללחץ של להגיע לכמה שיותר אנשים לגרום לכם לעשות את הטעות הנוראית של לנסח משפט אחיד לכולם ולהתחיל להפיץ אותו ללא הבחנה. גם אם כבר דיברתם עם האדם הספציפי זה – אל תשלחו לו הודעה בודדת שכוללת את ההזמנה. בחיים אל תתנו למעריץ שלכם להרגיש כאילו הוא סתם עוד היי אחי, יש לנו הופעה שבוע הבא, יהיה מגניב לראות אותך + לינק לאיוונט“.

 4. אל תשקרו
  אין בעיה עם הודעות תפוצה. לכולם ברור שאף אמן לא פונה ל – 1000+ מעריצים שלו בעמוד אחד אחד. זה בסדר. אבל (אבל גדול!) אל תנסו להסוות כאילו כן. אם אתם כותבים מייל תפוצתי תנסחו אותו כאחד כזה. עדיין אפשר לכתוב מייל אישי למעריציםמאשר לסתם כל אחד שיקבל את ההודעה הזאת“. אל תנסו לזייף את העניין שלכם במעריצים. אם אתם לא פונים אישית, אל תעמידו פנים כאילו כן. עדיף הודעה כללית מאשר מעריץ שמבין שהוא סתם עוד אחדעבורכם בזמן שאתם מנסים לשכנע אותו שהוא מיוחד.

 5. אל תנסו רק למכור
  אם העמוד שלכם / הפרופיל האישי שלכם נראה ככה :
  שבוע הבא מופיעים ב…”
  תצביעו לסינגל החדש
  אנחנו מפיעים ב…”
  מועמדים ל…”
  בואו לפרגן לנו…”
  אז אתם יכולים לעצור עכשיו. לקחת נשימה עמוקה ולהפנים שזה לא נעים. יותר גרוע מזה שזה לא נעים – זה לא מעניין.
  נכון, אם במקרה נתקלתי בסטטוס חד פעמי שלכם אז אולי קיבלתי הודעה אינפורמטיבית, אבל לא יצרתם מערכת יחסים. תשמרו על אחוז מסוים בין קידום עצמי לאינטראקציה. תזכרו שאתם מנסים להפוך את העמוד שלכם לעמוד של קהילת המעריצים שלכם. מקום שיהיה להם כיף קל לפתח אינטראקציה אתכם ואחד עם השני. אף אחד לא ייכנס לראות מה קורה בעמוד המכירות שלכם אלא אם כן יכול להיות שם תוכן או שיחה מעניינת עבורו.

חברות ואמון היא דבר מורכב שלוקח זמן לבנות. קשר בין להקה למעריצים הוא לא שונה ולפעמים אפילו יותר חשוב. אתם מבקשים מהם שיוצאי כסף על המוזיקה שלכם, על ההופעות שלכם, לעשות לייק לעמוד שלכם, יצביעו עבורכם בכל מיליון השלבים של המצעד של רשת גשהפרס שלו הוא בעצם לעבור לעוד מצעד ברשת ג‘. המעט שהם מבקשים חזרה זה לא אינטראקציה אמתית ושלא תהפכו אותם לעוד מישהוותכבדו אותם.